Deň šiesty: Injekcie ako na bežiacom páse

Autor: Marek H. Eliáš | 23.11.2009 o 13:50 | Karma článku: 7,14 | Prečítané:  2238x

Dnešok bol oproti dňom predchádzajúceho týždňa pokojný a bez udalostí. Poslúchnuc Totálnu Brutalistku som využil dva nové prírastky na oddelení a podrobil som ich kompletnému vyšetreniu. Obaja chlapi ako hora akurát pomerne nedôverčivo pozerali na pančuchy, ktoré dostali. Trpezlivo som im vysvetlil, že to je na to, aby si neuhnali krvnú zrazeninu v nohách. Neprotestovali. Ani keď vzápätí dostali päťtisíc jednotiek heparínu.

 Stock.xchng

Dnes som teda rozdával injekcie doľava-doprava. Vlastne, ono to bolo omnoho organizovanejšie, ako to znie. Akákoľvek injekcia totiž musí pred aplikáciou prejsť dôkladnou kontrolou. Dve plne kvalifikované sestry musia skontrolovať, či je to tá správna medicína, či sa vydáva na správny predpis a samozrejme, či aj správnemu pacientovi. Môže tam ležať už pol roka, sestry pedantne skontrolujú meno a číslo na jeho náramku a musí odrapkať dátum narodenia.

Rovnaký postup sa uplatňuje aj pri omamných a potenciálne návykových látkach. Nielenže sú pod zámkom, ale pred vydaním musí opäť dvojica sestier podľa protokolu overiť, čo a komu vydáva. Každú šichtu sa všetky kontrolované lieky spočítajú, či sa ich niekde pár nestratilo.

Našťastie, pod dozorom môžem už injekciu pichnúť aj ja. Zatiaľ ešte žiaden pacient nereval od hrôzy či bolesti, tak snáď mi to celkom ide. A už len tak úplne mimochodom, opäť som vyberal spinky. Tentoraz z brucha a len to tak fičalo. Hádam zo mňa predsa len niečo bude

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Iste, politici ani zajtra neprestanú nepoctivo zavádzať, ale aspoň by sme im to nemali uľahčovať.

KULTÚRA

Prečo maďarský sranda pre slovenský koňha nechce vyčpieť

V žánrovej vernosti niet čo Susedom vytknúť.

DOMOV

Po streľbe v petržalskom paneláku zostali dvaja mŕtvi

Na chodbe tam našli telo ženy a muža, na mieste našli dieťa.


Už ste čítali?